Přeskočit na obsah

LEXA V LUNĚ: Ostrava zaniklá a zapomenutá (foto-přednáška)

Pohled na zaniklý Německý dům (v pozadí), zaniklé nádraží místních drah (vlevo) či domy, které stály v místě dnešní Ostravice. Poznali byste dnešní křižovatku ulic 28. října a Nádražní?

Kdo z nás ví, že v centru stával Německý národní dům? Kde stála barokní kaple sv. Lukáše? Kudy jezdily první parní tramvaje? Jak vypadalo přívozské hlavní nádraží? Jak vypadala obec Hrabůvka na počátku 20. století? Kde všude byly louky a pole a kde rybníky? Jak vypadaly tehdy nejstarší ostravské kostely či zámky? Na tyto a desítky dalších otázek odpoví další foto-přednáška s Petrem Lexou Přendíkem, která zobrazí Ostravu tak, jak ji nikdo z žijících Ostravanů nemůže pamatovat. Prostřednictvím historického fotoalba budeme nahlížet na dechberoucí záběry z poslední třetiny 19. století, které ukáži podobu města, jak ho znali naši pra-pradědečkové. Chybět nebudou slovní popisy jednotlivých záběrů a také srovnání, jak stejná místa vypadají dnes. Přednáška ukáže dynamický a mnohdy překotný vývoj míst Ostravy, který byl formován vrcholem průmyslové revoluce.

Délka přednášky 90 minut, jednotné vstupné 150 Kč, vstupenky můžete zakoupit v pokladně kina Luna či KD K-Trio, nebo pohodlnou cestou online na stránce kina.