Přeskočit na obsah

VIA SILESIA 7: Krnovsko znova (ne)objevené

Pohled na centrum Krnova.

Celodenní autobusový zájezd VIA SILESIA 7 cílící na poznání Krnovska. Nejprve navštívíme rozhlednu Hanse Kudlicha v Úvalně, jež byla postavena roku 1913. Po malebných výhledech nás čeká prohlídka krnovské židovské synagogy, unikátního templu, kterých se na Moravě a ve Slezsku dochovalo velice málo. Soukromá prohlídka vám představí nejen dějiny této židovské dominanty Krnova. Po prohlídce budete mít dvě hodiny přestávku na oběd, případně na procházku městem. Ve 13:30 se sejdeme u radniční věže a bude nás čekat prohlídka Krnova s místním průvodcem, jež nám zabere jednu hodinu. Po prohlídce přejedeme do nedalekých Hošťálkovů, kde byl nedávno zpřístupněn barokní zámek. Budete mít možnost si zde vydechnout v zámecké kavárně, projít si zámek a jeho expozici, navštívit zámeckou kapli. Také zde je objednaná soukromá prohlídka s průvodcem.

Cena zájezdu činí 990 Kč a zahrnuje dopravu autobusem, informační brožuru, vstupné na rozhlednu, do synagogy, na komentovanou vycházku Krnovem a na prohlídku zámku Hošťálkovy.

Harmonogram zájezdu:

7:45 hod. : příjezd autobusu k nádraží Ostrava-Vítkovice

8:00 hod. : odjezd od nádraží Ostrava-Vítkovice, na opozdilce se vzhledem k přesně načasovanému programu nečeká

9:00 hod. : příjezd do Úvalna, pěší vycházka ke zdejší rozhledně Hanse Kudlicha (0,5 km k rozhledně, kopec, převýšení 90 m)

9:20 až 10:00 hod. : rozhledna, odchod zpět k autobusu

10:10 hod. : odjezd autobusu směr Krnov

10:20 hod. : příjezd autobusu k synagoze

10:30 až 11.30 hod. : soukromá prohlídka židovské synagogy v Krnově s průvodcem

11:30 až 13:30 hod. : přestávka na oběd (není součástí ceny zájezdu, po vlastní ose, doporučujeme krnovské náměstí s řadou podniků)

13:30 až 14:30 hod. : soukromá prohlídka města Krnov s místním průvodcem

14:45 hod. : odjezd z Krnova

15:00 a 16:00 hod. : začátek soukromé prohlídky rekonstruovaným a nedávno zpřístupněným barokním zámkem Hošťálkovy (rozdělení na dvě skupiny, jedna je na prohlídce, druhá v zámecké kavárně, kde bude probíhat beseda s P. L. Přendíkem. V rámci zájezdu máte jeden vybraný nealkoholický nápoj zdarma). Prohlídka trvá 60 minut. Obě skupiny se prostřídají.

17:30 odjezd od zámku Hošťálkovy

18:30 příjezd k nádraží Ostrava-Vítkovice, konec zájezdu